E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Prebiotyczna kuracja do włosów

Prebiotyki to substancje, które wspierają rozwój dobrych bakterii i innych drobnoustrojów odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu na wielu poziomach. Niemalże każda partia ciała posiada swój charakterystyczny zestaw takich drobnoustrojów, zwany mikrobiomem. Tym najbardziej znanym jest mikrobiom jelitowy, który obowiązkowo odbudowujemy przy antybiotykoterapii, a także na co dzień – jedząc jogurty z żywymi kulturami bakterii, czyli probiotykami.

 

Nie inaczej jest ze skórą głowy, której mikrobiom musi pozostawać w biologicznej równowadze, aby nasze włosy były piękne i zdrowe. Przyjazne bakterie są bowiem niewidzialną gołym okiem tarczą, która utrzymuje skórę w dobrej kondycji, dba o odpowiedni poziom pH oraz chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Trychologiczna linia BIOVAX Prebiotic przeznaczona jest do pielęgnacji włosów suchych oraz wrażliwej skóry głowy z zaburzonym mikrobiomem. We wszystkich kosmetykach tej linii znajduje się składnik stymulujący rozwój naturalnej mikroflory skóry głowy – prebiotyk BIOLIN P™. Wzmacnia on barierę ochronną, pozytywnie wpływa na komfort oraz hamuje rozwój patogennych drobnoustrojów.

Wśród pozostałych składników aktywnych BIOVAX Prebiotic znajdują się między innymi: beta glukan – stosowany w terapiach dermatologicznych łagodzących stany zapalne skóry, kwas mlekowy – utrzymujący prawidłowy poziom wilgoci w naskórku, D-phantenol i alantoina – zmniejszające suchość i uczucie ściągnięcia oraz łagodzące świąd, niacynamid – odpowiadający za prawidłową budowę łodygi włosa i wspomagający barierę lipidową skóry głowy.

Linia BIOVAX Prebiotic to zestaw 3 kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów:

  1. Prebiotyczny szampon nawilżający.
  2. Tonik do skóry głowy.
  3. Maska intensywnie regenerująca.

 

Kompleksowa prebiotyczna kuracja pozwala na przywrócenie prawidłowej wartości pH skóry głowy, odbudowę optymalnej mikroflory bakteryjnej oraz złagodzenie podrażnień i uczucia swędzenia. Dzięki zadbaniu o naturalną warstwę ochronną skóry głowy oraz jej odpowiednie nawilżenie i nawodnienie, BIOVAX Prebiotic pozwala osiągać doskonałe efekty pielęgnacyjne. Włosy stają się miękkie, gładkie i uniesione u nasady już po pierwszym użyciu.

 

Składy wszystkich produktów BIOVAX Prebiotic są w 100% wegańskie, a opakowania pochodzą w 100% z recyklingu i powstają z odpadów pokonsumpcyjnych. To nasz kolejny krok w stronę #zerowaste i zmierzania do osiągnięcia globalnego, zamkniętego obiegu plastiku w środowisku.

archiwum